• +902126527909
  • +905537220256
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Blackout Baskı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Blackout Baskı

Blackout baskı daha fazla dış mekanlarda kullanılacak reklam ürünlerinde aktif olarak faydalanılan bir teknikdir. Çift taraflı olarak baskı yapılmasına imkân sağladığı için sıkça tercih edilmektedir. Çift taraflı baskı tekniğinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır.

Normalde elimizdeki teknoloji birçok malzeme üzerine çift taraflı olarak baskı yapılmasına imkân tanımaktadır. Fakat burada önemli nokta iki tarafa da uygulanan baskıların bilhassa güneş ışığının vurması halinde birbirleri üzerine çıkmasını önlemektir. Normalde reklamcılık sektöründe kullanımda olan gereçlerin aşağı yukarı hepsi bu durumu engelleyememektedir. Bahsettiğimiz gereçlere blackout malzemeleri dahil etmiyoruz. Çünkü blackout malzemelerde çift taraflı olarak baskı yapılacak iki yüzeyin arasına siyah renkte bir ayırıcı katman konulmaktadır. Mantık ise şudur; iki yüzeye de etki edecek siyah bir arka fon sağlamak. Fakat bu arka fon sizin istediğiniz baskı uygulandıktan sonra hiç bir biçimde fark edilemeyecektir. Burada ki amaç, baskı yapılan iki yüzeyinde birbiri üzerine geçmesini önlemektedir. Siyah katman ışığın geçirilmesini imkânsız hale getirdiği için sağlıklı bir biçimde iki tarafa da baskı yapılabilmektedir.

Blackout baskının diğer bir önemli özelliği de oldukça dayanıklı bir kağıt türü olmasıdır. Kullanım amacı dış mekanlar olduğu için bu amaç doğrultusunda dayanıklı olacak biçimde üretilmektedir. Dışarıda uyguladığınız reklam türlerinin bir çoğu dayanıklı malzemelerden üretilmekte olup doğa şartlarına karşı korunaklı bir yapıya sahip olmaları gereklidir. Bu sayede uzun süre kullanılabilecek reklam afişleri üretilmektedir ve reklam verenlerin en fazla istedikleri özelliklerden biriside budur. Bu teknikde en yüksek verimi alabilmek için baskı yapılması istenilen görüntü, obje, logo vs ne olursa olsun kaliteli bir fotoğrafı çekilmesi şarttır. Ne denli kaliteli fotoğraflar çekilir ve baskıya verilirse o denli kaliteli sonuçlar alınacağı unutulmamalıdır.

Blackout Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır ?
Daha çok bayrak, flama, perde ve dış mekanlara uygulanacak olan reklam araçlarında sık sık kullanılmaktadır. İki tarafına da baskı yapılması gereken birçok durumda blackout baskı kullanılması çok daha iyi sonuçlar vereceği için, fazlasıyla tercih edilmektedir.

Blackout Baskının Avantajları Nelerdir ?
Bu baskı türünün en büyük üstünlükı bunun yanı sıra en önemli özelliği olan çift taraflı baskı yapılmasına imkân sağlamasıdır. Baskı yapılacak olan malzemenin iki yüzeyine de ister aynı dilerseniz de farklı resimlerin işlenmesini talep edebilirsiniz. Böylelikle aynı afiş üzerinde çok sayıda reklam nedenunu barındırma şansınız olacaktır. Diğer bir önemli özelliği ise dayanıklı olmasıdır. Malzeme olarak önemli oranda dayanıklı bir ürün olup, üstüne işlenen görsel, yazı veya logolar solvent bazlı boyalar ile yapılmaktadır. Solvent bazlı boyalar püskürtme tekniği kullanılarak işlenir ve çok uzun süre kalıcılığa sahiptir. Yağmur suyu, kar, şiddetli rüzgar veya yoğun olarak güneş ışığına maruz kalması, solvent bazlı boyaların formunda herhangi bir deformasyona nedeniyet vermemektedir. Uzun süreli kalıcılık, reklam verenler için çok fazla aranan bir özellik olmasından kaynaklı kişileri tatmin etme yönünden oldukça etkindır.

Dış mekan baskılarda en fazla kullanılan kağıt türü dayanıklı olanlar tercih edilir.

Her türlü dış etkiye karşı koruma amaçlı olarak kaliteli ve kalın kağıt türüne baskılar gerçekleştirilir. Bunların başında gelenlerden bir tanesi de blackout kağıt türüdür. Burda Dijital firması olarak sizlere her zaman her alanda en kaliteli hizmeti vermek ve reklamlarınızın amacına ulaşması için her zaman en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz.

Bunlardan bir tanesi de blackout vinil dir.Özelliği itibari ile son derece dayanıklı olan ve genelde açık alanlarda kullanılan bu tür temel yapı olarak çift taraflı baskı yapılacak biçimde geliştirilmiştır. Bu baskı üç kısımda tamamlanır. Biri ön yüzeyde ki baskı biri arka yüzeydeki baskıdır. Üçüncü kısım ise iki taraf arasına konulan siyah kısımdır. Bu siyah kısım iki reklamı birbirinden ayırmaktadır. Genelde bayrak, flama gibi çift taraflı baskı istenilen ürünlerde blackout sistemi uygulanır.

 Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet©2010 - 2024 Desen Smart® Tüm hakları saklıdır..