• +902126527909
  • +905537220256
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Floor graphics baskı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Floor graphics baskı nedir?

Folyo üzerine dijital baskı sistemi ile baskı yapılarak üretilmekte olan zemin mazelesidir. Üzerine koruyucu tabaka olan, yer grafik laminasyonu uygulayıp zemine yapıştırarak, Üzerinde yürümeye uygun hale getirilir. Akılda kalıcılığı diğer bir çok reklam türüne göre çok daha fazla olan reklam ürünüdür.

Yardımcı bir malzemeye gereksinim duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir. Folyo PVC esaslı bir malzemedir. Folyolar m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi, ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre değişik kalite özelliklerine sahiptirler.

Floor graphics baskı nerde kullanılır?

Dış ve İç mekan dijital baskı makinalarında folyoya yapılan baskı ve zemine yapıştırılır. Yapıştırmaya uygun tozsuz ve temizlemiş zeminler üstüne uygulanabilmektedir. Alışveriş merkezleri, fuar alanları, market içleri v.d. alanlarda kullanılır.

Floor graphics baskı özelliği nedir?

Diğer folyo türleri gibi kendinden yapışkanlı özelliktedir. Laminasyon atılmadan kullanılmaz, Aksi taktirde çok kısa sürede tahribata uğrar.

Rulo halindeki folyo dış yada iç mekan Dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir. Yer grafik folyosuna dijital baskı olarak yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir. Baskı makinasından alınan ürün laminasyon makinasına takılır. Eğer fuar gibi kısa süreli kullanılacak ise maliyeti düşürmek için normal laminasyon. Uzun süreli kullanılacak ise Yer Grafik Laminasyonu ile kaplama işlemi yapılır. Dekupelik işlemi var ise baskes makinasında dekupe edilir. Uygulanacağı alan yapıştırmaya müsait tozsuz ve temizlemiş zeminler olmalıdır.

Floor graphics baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

Folyo baskı İç mekan ve Dış mekan olarak basıla bileceği için. İç mekan olanında Organik denile bilecek su bazlı boyalar. Dış mekan da kullanılacak ise genelde solvent özlü boyalardır.

Yer grafiği baskı makinadan çıktıktan sonra laminsyonlanır. Baskes makinasi ile dekupe edilir. Uygulanacağı alan temizlenir kurutulur. Uygulama için ragle ve falçata olması yeterlidir.

Folyo baskıların en iyi korunma şekli laminasyondur. Yer grafiği baskıda bir folyo cinsidir. Baskı makinadan çıktıktan sonra. İç yada Dış mekan farketmez her ikisininde kesinlikle laminasyonlanması gerekmektedir. Aksi halde çok kısa sürede ayak darbe ve sürtünmeleri ile tahribata uğrayarak işlevini kaybeder. Bunun dışında uygulanacağı alan Temiz ve pak olmalı. Uygulama esnasında Toz, Nem, Rutubet, gibi etkenler folyonun erken bozulmasına neden olur.

Floor graphics baskı iç mekanda kullanılır mı?

Yer grafiği baskı her ne kadar dış mekan ürünü olsada. Daha çok iç mekanlarda kullanılmaktadır.Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet©2010 - 2024 Desen Smart® Tüm hakları saklıdır..