• +902126527909
  • +905537220256
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Şeffaf folyo baskı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Şeffaf folyo baskı nedir?

Şeffaf folyo, adından da anlaşılacağı üzere folyonun şeffaf olanı olmaktadır. Kullanımının rahat olması ve uzun ömürlü olmasının beraberinde, uygun şeffaf folyo fiyatları ile sunulması sayesinde tercih edilir. Arka yüzeyinin yapışkanlı olması bu folyo baskı çeşitinin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi olmaktadır.

Yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir. Folyo PVC esaslı bir malzemedir. Folyolar m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre farklı kalite özelliklerine sahip olmaktadırlar.

Şeffaf folyo baskı nerde kullanılır?

Özellikle cam yüzeylerde kullanılır. Mağaza vitrinlerinde arkasını neredeyse net bir biçim de göstermesini sağlar. Şeffaf folyo baskı dış mekanda kullanımının beraberinde, iç mekandada kullanılabilmekte olan bir malzemedir. Cam, pleksi, gibi yapıştırmaya uygun tozsuz ve temizlemiş zeminler üzerine uygulanabilmektedir.

Şeffaf Folyo Baskı Fiyatları

Uygun şeffaf folyo baskı fiyatları ile hizmet veren firmamızdan kaliteli şeffaf folyo baskıları alabilirsiniz. Siparişinizi vererek hızlı bir biçim de baskılarınızı teslim alabilirsiniz.

Şeffaf folyo baskı çeşitleri nelerdir?

Şeffaf folyo baskı çeşitleri öteki folyo türleri gibi kendinden yapışkanlı özelliktedir. Transparan folyo olarak da tanımlanır. Kendi içlerinde mat ve parlak olarak 2 bölüme ayrılmaktadır.

Rulo halindeki folyo dış mekan dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir. Şeffaf folyoya dijital baskı ters baskı olarak yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir. Vasat 3 saat dinlendirildikten sonra uygulamaya hazırdır. Şeffaf baskı içeriden yapıştırılır.

Folyo baskı bir dış mekan ürünüdür bu sebeple solvent özlü ve yine solvent boya formatına uygun makinalarda püskürtme sistemi ile basılır. Dijitalya olarak bizim kullanmakta olduğumuz makinalar eco solventtir. (Solvent oranı düşük) makinalardır.

Şeffaf folyo baskıda ne tür malzeme kullanılır?

Folyo; baskı makinasından çıktıktan sonra ortalama 3 saat dinlenmesi gerekir. Bunun dışında uygulamaya hazırdır. Şeffaf folyo için bir ragle ve falçata olması yeterlidir.

Şeffaf Folyo baskı ne şekilde korunur?

Şeffaf folyo baskıya uzun ömürlü olması için laminasyon atılabilir. Bunun dışında uygulanacağı alan temiz ve pak olmalı. Uygulama sırasında toz, nem, rutubet, gibi etkenler folyonun erken bozulmasına neden olur.

Şeffaf folyo baskı iç mekanda kullanılırmı?

Şeffaf folyo baskı bir dış mekan ürünüdür. Ancak iç mekandada rahatlıkla kullanabilirsiniz.Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet©2010 - 2024 Desen Smart® Tüm hakları saklıdır..